No menu items have been found.

Náš Príbeh


Ako Sa Začala Písať História FreeGeneration Academy cez naše životy...

Šťastie nespočíva v tom, čo všetko máme, ale v tom, z čoho všetkého dokážeme mať radosť. (Charles Spurgeon)

Náš krásny príbeh sa začal písať v roku 2008 na hodine angličtiny. Prečo na hodine angličtiny? Už vtedy každý z nás túžil rásť a vzdelávať sa. Robo bol lektorom AJ, kde si privyrábal počas štúdia na VŠ a Jarka bola jeho študentkou s túžbou úspešne zvládnuť maturitnú skúšku.


Boli sme zapálení mladí ľudia, ktorí chceli spoznávať svet a nájsť si v ňom tú svoju vlastnú cestu. Robo začal podnikať už počas štúdia na VŠ, kde sa naše životy na čas oddialili. Keďže sme sa poznali iba krátko, nemali sme na seba žiadny ďalší kontakt. Po 2 rokoch sa naše životy opäť stretli. Tento krát však už nie ako lektor a študentka, ale ako partneri a začal sa písať náš spoločný príbeh.


Na tejto ceste sme prežili množstvo nádherných chvíľ a prekonali sme si aj pár výziev. Každý z nás chcel objavovať to čo ponúka svet a túžil ísť za svojimi snami. Nazývame tieto ťažké chvíle preto výzvami, pretože nás nakoniec posilnili. Vďaka týmto výzvam, sme získali silné skúsenosti, ktoré nás naučili lekcie, ktoré sú pre nás veľmi cenné a chceme ich odovzdať ľuďom aj takto cez  #FreeGeneration Academy.


Róbert ako podnikateľ, ktorý založil vzdelávaciu firmu a ďalšie spoločnosti so svojím najlepším priateľom, bol vždy hnaný túžbou rásť ako človek a osobnosť, preto za tie roky chodil na rôzne kurzy, tréningy, semináre týkajúce sa osobnostného rozvoja, výkonu a kariéry a stretol sa s ľuďmi, ktorí sú svetovo uznávanou špičkou vo svojom obore.


Za všetkých spomeniem mená ako Anthony Robbins, Mark Dzirasa z ČR, či Andy Winson na SK.


Všetky tieto hľadania a pracovanie na sebe ho doviedli k tomu, že v práci trávil všetok svoj čas a hnal sa za svojimi snami. Toto obdobie dnes vníma ako úžasnú školu, avšak vidí obrovské úskalia, ktoré číhajú na každého človeka, ktorý podľahne “túžbe úspechu”. Je to naozaj nebezpečná cesta a preto ju treba vedieť zvládnuť, pretože všetok svoj čas venuješ jednej veci.


Čo Znamená Úspech?


Čo vlastne znamená úspech pre Teba? Aké sú Tvoje priority v živote? Poznáš svoje dary a talenty? Tieto otázky sú náročné, vyžaduje sa ponorenie do seba, avšak stojí za to začať nad nimi rozmýšľať a pustiť sa do pátrania po odpovediach. Aj tieto otázky boli často krát a dlho v Robovej mysli.“Úspech pre mňa je ten vzácny čas, ktorý môžem venovať tým, na ktorých mi záleží a zároveň slúžiť iným.” Róbert

Jarka ako absolventka VŠ pochopila, že aj po skončení VŠ nemusí ostať v profesii, ktorú vyštudovala, ale keď sa jej naskytla príležitosť vycestovať do Indie a zažiť dobrodružstvo, tak sa jej hneď chytila.


Cestovať a spoznávať svet bol jedným z veľkých snov, ktoré mala už ako dieťa. Tvrdo na sebe pracovala a podarilo sa jej vyhrať súťaž krásy vďaka ktorej mohla opäť cestovať, tentoraz do New Yorku. Všetok svoj čas dávala do prípravy, cvičenia, stravovania a cestovania, keďže sa pohybovala v oblasti modelingu a hostessingu.


Ako to bolo aj v Robovom prípade, cesta za úspechom si vyžadovala veľa úsilia a času. Všetko čo si nakoniec zaumienila aj tvrdou prácou dosiahla, avšak na úkor iných vecí.


Po dosiahnutí svojich snov pochopila, že to, čo je naozaj dôležité, je s kým tú radosť a šťastie môžeme zdieľať. Vidieť tú krásu a žiť svoje sny je najkrajšie vo dvojici. 


Dnes to už vie.


Táto cesta bola úžasnou skúsenosťou z ktorej čerpá dodnes, ale dnes už pozná lepšiu cestu pre jej život.


Poznáš aj Ty cestu po ktorej chceš kráčať? Kde sa nachádzaš? Kam smeruješ a kam chceš ísť?


Je to cesta za úspechom na úkor dôležitých, podstatných vecí, alebo je súčasťou jedinečného poslania pre tvoj život?


Aj napriek tomu, že sme boli úspešní v tom čo každý z nás dosiahol, v partnerskom živote to nebolo až také ružové. Ľudia, ktorí nás poznali často krát vraveli, “Ako vôbec vy dvaja môžete byť spolu? Prečo sa nerozídete?”


Keďže nám chýbala pokora a mali sme veľmi silné osobnosti bolo to veľmi ťažké, obaja sme žili v tej “svojej pravde”.


Prečo to nazývame skúškou? Každá skúška Ťa buď posilní, alebo sa z nej niečo naučíš. Sme vďační za to, že nás posilnila a aj oslobodila. Dnes vieme, že aj napriek tomu, že sa nám naše plány zdajú tie najlepšie a najkrajšie, Boh má vždy lepší plán pre náš život, ako je ten náš a aký si vôbec dokážeme predstaviť.


Ak by sme si obaja neuvedomili, že konáme iba podľa svojho vlastného presvedčenia a podľa toho čo každý z nás považuje za “to” správne, nikdy by nám nemohlo byť odhalené tajomstvo, ktoré je tak oslobodzujúce.


Najväčšia Skúška


Našou najväčšou skúškou bol náš vzájomný vzťah. Určite ste už zažili nezhody v partnerskom alebo manželskom živote. Vždy, ale vždy, je to o oboch stranách. 


Pre nás bolo dôležité, nechať toho druhého sa rozhodnúť a zároveň ho rešpektovať, ale taktiež bojovať za toho druhého a lásku ktorú sme mali.


Dnes sme vďační, že sme tento boj vyhrali. V roku 2015 nám, dnes už náš dobrý priateľ, ukázal úplne jednoduchú schému - obrázok pre šťastný požehnaný spoločný život.


Keď nám o tom rozprával, pravdu povediac sa nám nechcelo ani veriť, že niečo také by v našom vzťahu mohlo vôbec fungovať. No dnes vieme, že nás to spojilo navždy.


Pozri si tento originál obrázok:

Čo je na ňom tak výnimočné? Práve to, čo vlastne znamená. Aby sme si mohli vôbec uvedomiť, že to čo robíme a ako premýšľame jeden o druhom ma dosť spoločné s tým, akým smerom sa pozeráme. Bolo nám odhalené to úžasné tajomstvo, ktoré nám už dnes dáva veľký zmysel.


Môžme si teda vybrať z dvoch smerov na ktoré sa pozeráme. Ak sa pozeráme jeden na druhého, to znamená, že všetko čo robíme a o čo sa snažíme, je urobiť toho druhého šťastným, naplniť jeho (alebo) svoje potreby.


Keď sa pozeráme jeden na druhého vieme presne čo od toho druhého vyžadujeme, lepšie povedané očakávame, že bude robiť. Vidíme, kde sú jeho chyby a nedostatky, čo by mal náš partner urobiť, aby nás spravil šťastnými… no vo väčšine prípadov platí, že ten druhý netuší čo naozaj potrebujeme, alebo čo má urobiť, aby nás urobil naozaj na 100% šťastnými.


A v tom je celý problém. Milovať je veľká vec, možno niekedy až náročná, keďže náš partner nie je až tak ‘’dokonalý’’ ako by sme ho niekedy chceli mať.


Množstvo manželstiev, partnerstiev zaniká kvôli tomuto hlavnému bodu, kde každý z nás túži, aby bol chápaný a aby ten jeho partner ho urobil šťastným.


Citované z článku knihy Príbeh manželstva od Lisy a Johna Bevera :

My sme sa naučili, že manželstvo nie je tak veľmi o nájdení toho správneho človeka ako skôr o tom, aby sme my sami boli tým správnym človekom. Nechápte nás zle. Pri hľadaní životného partnera je dôležité počúvať rady zbožných ľudí a mať pokoj Ducha. No príliš často veríme, že pán Správny alebo pani Správna nejakým zázračným spôsobom naplnia všetky otvorené diery v našom živote. Žiadna ľudská bytosť nedokáže tú úlohu naplniť. Je to rola, ktorú môže naplniť len Boh. A kvalita iného človeka sa nedá upravovať do takej miery, aby ste ho zmenili presne na takého človeka, akého máte dojem, že potrebujete. Môžete sa iba otvoriť pre Boží proces zdokonaľovania a stať sa mužom alebo ženou, ktorí budú nesebecky klásť svoj život za svojho súčasného alebo budúceho životného partnera. A v procese kladenia svojho života objavíte viac naplnenia, ako keby ste vyhľadávali iba svoje vlastné záujmy.

 

Môžeme vás uistiť, že Boh naozaj chce, aby ste boli šťastní - ale skutočné šťastie je vedľajším produktom vašej snahy. Šťastie prichádza vtedy, keď sa podieľame na napĺňaní väčšieho zámeru a akýkoľvek zámer, ktorý stojí za to, bude od vás požadovať, aby ste zaň položili svoj život. Práve pri odstraňovaní sebeckosti nachádzame skutočné šťastie. Manželstvo poskytuje dokonalé prostredie pre takúto čelnú zrážku so seba-zameraním. Seba-zameranosť nám bráni v tom, aby sme prežívali skvelé manželstvá a to znamená, že obetovanie seba je kľúčom k užívaniu si manželstva v jeho plnosti. Ak máte problémy vo vzťahu so svojím životným partnerom, pravdepodobne je zdrojom seba-zameranosť.

 

Toto trápenie vo vzťahu hoci sa daní partneri milujú, je bohužiaľ preto, lebo sa dívajú jeden na druhého a tým sa od seba vzďaľujú. Čím viac sa pozerajú “na seba”, tým sú od seba viac vzdialení.


Preto je vo vzťahu nesmierne dôležité pozerať sa na Boha a nechať Ho vo vašom vzťahu pracovať. Keď sme to prvý krát počuli, neboli sme si celkom istý čo znamená, pozerať sa na Boha.


Po opise týchto problémov v partnerských vzťahoch sme videli, že sa to podobá na náš vzťah. Vedeli sme presne, čo na tom druhom je potrebné zmeniť.. Boli sme od seba príliš ďaleko. Pamätáme si na to, akoby to bolo včera. Vieme, že v momente keď sme sa rozhodli pozerať sa na Boha a hľadať jeho cestu sa veci začali meniť.


Čím viac sme sa pozerali na Boha a hľadali jeho pravdu pre náš život, tým viac sme sa k sebe približovali. Keď sa prestaneme pozerať jeden na druhého a začneme pozerať na Boha, tak zároveň prestávame vidieť chyby toho druhého a vidíme tú jeho jedinečnosť, veľkú hodnotu a tie krásne veci pre ktoré toho druhého milujeme.


BOH urobil naozaj nemožné a to tak nádherným spôsobom. Určite sa o tejto našej ceste dá veľa napísať. Sme otvorení a možno tento článok o našej ceste raz popíšeme do detailov. Ak by ste však mali záujem práve preto, že vás to oslovilo, sme otvorení ho zdieľať. Vaša minulosť môže osvetliť budúcnosť pre iných. 


Správny Smer


Boli to pre nás silné momenty, ktoré nás posilnili a pomaly ukazovali ten správny smer. Každý z nás si splnil tie detské sny, ktoré sme mali, no po ich dosiahnutí nám stále niečo chýbalo, niečo naozajstné, niečo uchopiteľné a skutočné. Avšak tá cesta u každého z nás bola jedinečná, pravé ňou sme sa dopracovali k bodu, kedy sme už nechceli snívať každý sám, ale spoločne. 


Rozhodli sme sa pre prvý ozajstný spoločný krok v našom vzťahu a v našich životoch. Boh nás cez túto veľkú skúšku v našom živote previedol tým najkrajším možným spôsobom. Za čo sme Mu veľmi vďačný. Preto každý deň, ktorý sme dostali, ktorý máme je pre nás veľmi výnimočný.


Dnes sme manželia, rodičia a biznis partneri v jednom :) Od roku 2010 až do dnes sme si prešli úžasnú cestu vrcholov aj údolí. Každý z nás sme si prešli svoje pracovné i osobné úspechy a výzvy avšak viac menej samostatne.


V manželstve sme dospeli k bodu, kde sme mali veľkú túžbu začať pracovať na spoločnom projekte/biznise, ktorý by nám otvoril bránu k spoločnému času s rodinou a naplnil poslanie, ktoré sme dostali do našich sŕdc.

V klasickom podnikaní sme dosiahli to, čo by mnoho ľudí považovalo za úspech. Pracovali sme na mnohých projektoch a naozaj sme sa snažili slúžiť ľuďom tak, aby mali čo najväčší prínos z nášho podnikania.


Dnes vidíme, že klasické podnikanie nás v mnohých veciach limituje. Našim poslaním je objavovať dary a talenty ľudí s ktorými pracujeme a viesť ich k naplneniu ich životného poslania, avšak pri “klasickom podnikaní” sme veľa krát narážali na bariéru typu “zamestnanec”, teda človek, ktorý robí len preto, aby dostal výplatu.


Čo Sme Objavili?


Hľadali sme spôsob, systém, ktorý nám umožní pracovať s ľuďmi, ktorí chcú od života niečo viac a sú odhodlaní plniť si svoje sny a ciele. V dnešnej dobe vidíme veľký problém v tom, že ľudia prestali snívať, prestali sa snažiť hľadať svoje talenty a dary a využívať ich naplno. 


Poznáme mnoho ľudí, ktorí si nie sú vedomí svojich hodnôt, darov a talentov, preto väčšinou takýto ľudia skončia v nejakom zamestnaní, kde robia 8 hodín denne a jediné na čo sa tešia je víkend. Predstavte si takého Michelangela, ktorý maľoval Sixtínsku kaplnku, že by ju maľoval v režime “zamestnanca”. Asi by nemohol vykonať tak úžasné a veľkolepé dielo, keby mu hlavou išlo, “už nech je piatok :D”


Preto hovoríme o objavení talentu, ktorý každý z nás už má, otázka je, či sme si týchto darov vedomí a vieme ich využiť. Ak pracujeme v tomto režime, kde využívame naše talenty a dary, tak je to pre nás úplne prirodzené a človek si to užíva, aj keď pracuje 12 - 16 hodín denne.


Ruku na srdce, v ktorom režime pracuješ TY? V režime “nech je piatok”, alebo “waaw to už prešlo 12 hodín?” Myslíš si, že existuje PRÁCA, ktorá Ti umožní pracovať odkiaľkoľvek, kedykoľvek a s kýmkoľvek chceš? PRÁCA, ktorá Ti umožní tráviť čas s blízkymi, pracovať na sebe a využívať tie prednosti, ktoré sú pre Teba úplne prirodzené?


Úprimne, hľadali sme dlho nejaký spôsob, model, alebo systém, ktorý by spĺňal tieto požiadavky. Vďaka Bohu sme takýto model našli a radi by sme sa s Tebou podelili o tom, ako môžeš takýto model využívať aj vo svojom živote, kde nemusíš pracovať 8 hodín denne, chodiť do práce, ktorú neznášaš, žiť od výplaty do výplaty, alebo ako môžeš konečne vyhodiť svojho šéfa :)


Ďakujeme, že si sa dočítal až úplne nakoniec. Naozaj si to vážime. Ak Ťa zaujal náš príbeh a chceš vedieť viac o príležitosti ako budovať svoje vlastné podnikanie, budeme radi, ak nám napíšeš. Klikni na toto tlačítko, vyplň formulár a my sa s Tebou veľmi radi a v čo najkratšom čase spojíme.


S úctou k Vašej jedinečnosti

Róbert a Jarka


FreeGeneration Academy

© FreeGeneration Academy 2019. Všetky práva vyhradené   I  ​ Osobné Údaje I   Reklamačný poriadok  I  Powered by Jesus